پرستاری از سالمند

ترجیح سالمندان این است که در خانه از آنها پرستاری شود ، پرستار سالمند باید مطابق با نیاز او انتخاب شوند در این زمینه سالمندان به دو دسته تقسیم می شوند ، دسته اول آنهایی که توانایی مراقبت از خود را دارند و دسته دوم سالمندانی که در انجام امور روزمره خود ناتوان اند ، در این قسمت به نیاز های سالمندان بسته به شرایط آنها می پردازیم:

 

پرستاری از سالمندانی که دائما در بستر هستند:

برخی از سالمندان اصطلاحا زمین گیر شده و توانایی بلند شدن از بستر خود را ندارند. اولین موضوعی که در این سالمندان باید مورد توجه قرار بگیرد اقداماتی هست که مانع ایجاد زخم بستر می شود زیرا این امر در ایشان شایع بوده و زندگی را برای سالمندان بسیار سخت می کند. پرستار در این شرایط باید سالمند را مدام جابجا کند و قسمت هایی از بدن او که فشار بیشتری را تحمل می کند به طور مرتب ماساژ داده تا خون در آن قسمت ها جریان داشته باشد .

پرستاری از سالمندانی که به زوال عقل دچار شده اند:

هرچه سن سالمندان بیشتر باشد امکان ابتلا به این بیماری در آنها بیشتر است ، پرستاری از این سالمندان برای افراد عادی و بسیاری از پرستاران می تواند کاری طاقت فرسا باشد از این رو لازم است در انتخاب پرستار برای این افراد دقت بیشتری شود. معمولا برای این نوع سالمندان پرستارانی با صبر و حوصله و مهربان انتخاب می شود تا هم از پس مشکلات سالمند بر بیاید و هم سالمند تصور نکند که او فردی طرد شده بوده و دچار افسردگی شود. افراد سالمندی که دچار بیماری زوال عقل شده اند ممکن است دائم بی قراری کنند و سوال های تکراری بپرسند و همچنین به راحتی جواب سوال های شما را متوجه نمی شود که باعث می شود سوالات بیشتری را در پی جواب های شما بپرسند پرستار این افراد باید آموزش های خاصی ببیند تا بتواند ذهن فرد سالمند را آرام کرده و از عصبانیت وی جلوگیری کند.

شما می توانید برای انتخاب پرستار مناسب با سالمند خود از طریق تماس با کارشناسان ما از خدمات ما بهره مند شوید.

نگهداری بیمار در منزل

در صورتی که یکی از اعضای خانواده تان بیمار شده باشد و شما فرصت مراقبت از ایشان را ندارید می توانید روی خدمات ما حساب کنید. پرستاران شرکت پرند می تواند به صورت ۲۴ ساعته و با دانش بالا از بیمار عزیزتان مراقبت کند.

 

اصول نگهداری بیمار

هدف از نگهداری بیمار در منزل حفظ آرامش و اعتماد به نفس ایشان بوده و معمولا با رعایت نکات پزشکی شخص زود تر دوران بیماری و نقاهت خود را طی می کند اما در نگهداری بیمار در خانه باید توجه نمود که هر گونه تغییر در ظاهر و رفتار بدنی بیمار می تواند بسیار مهم باشد ، برای مثال تغییر رنگ پوست و میزان هوشیاری در مریض بسیار مهم بوده و بلافاصله بعد از مشاهده باید با پزشک معالج در میان گذاشته شود.

شما می توانید برای استفاده از خدمات پرند از طریق تماس با کارشناسان ما خدمت مورد نظر خود را سفارش دهید .

پرستاری تخصصی

پرستاری خدماتی

تزریقات و نمونه گیری با گاواژ
 • زخم بستر
 • قند خون
 • فشار خون
 • سوند
 • پارکینسون
خرید دارو و ملزومات پزشکی
پوشکی
 • مراقبت از سالمند
 • تعویض پوشک
 • استحمام سالمند
سالم
 • مراقبت از سالمند
 • نظافت و آشپزی
 • خرید ملزومات خانه

پرستاری تخصصی

تزریقات و نمونه گیری با گاواژ
 1. زخم بستر
 2. قند خون
 3. فشار خون
 4. سوند
 5. پارکینسون
خرید دارو و ملزومات پزشکی

پرستاری خدماتی

پوشکی
 1. مراقبت از سالمند
 2. تعویض پوشک
 3. استحمام سالمند
سالم
 1. مراقبت از سالمند
 2. نظافت و آشپزی
 3. خرید ملزومات خانه

تمامی خدمات فوق به صورت ساعتی، نیمه وقت و شبانه روزی قابل سفارش می باشد.

ارائه خدمات به صورت همراه طبی بیمار در بیمارستان قابل سفارش می باشد.

هم اکنون سفارش دهید